מסע ריצה לאתיופיה | Avrish - אתיופיה בדרך שלך

רצים את הסימיאן באתיופיה- ומסיימים בחגיגות הטימקט בגונדר

8 ימים – 5 ימי ריצה

14-21.1.2024

בית הספר לריצות הרים, בהובלת יניב שושן ודורון גולדפרב, יחד עם אברהם רבינוביץ המתמחה באתיופיה, ייקחו אתכם להרפתקת ריצה בהרי הסימיאן אשר באתיופיה.

אתיופיה, נמצאת במזרח יבשת אפריקה, אחת מהמדינות היפות והמרתקות בעולם. גודלה פי 52 ממדינת ישראל. אנחנו נתמקד בצפון אתיופיה, ברכס הסימיאן, אשר שופע בצמחיה, תרבות שבטית שנשמרה עם השנים, חיות ייחודיות והיסטוריה רבת שנים מרתקת.
את מסע הריצה שלנו נתחיל במפלי הנילוס הכחול, אזור מרהיב מבחינת כמות מים, אשר יאפשר לנו להתאקלם לגובה. אתיופיה נמצאת במקומות הנמוכים שלה כ-1800 מטר מעל פני הים ומגיעה בפסגות של הסימיאן עד מעל 4000 מטר מעל פני הים. ריצה בלתי נשכחת, בצפון אתיופיה. מפגש חוויתי עם התרבות המקומית, כפרים, מאכלים מקומיים לצד נופים עוצרי נשימה. את מסע הריצה נתחיל במפלי הנילוס הכחול, משם נעלה בהדרגה לרכס הסימיאן, שמורת טבע ייחודית ומרהיבה ביופייה. כשנחתום את החוויה בגונדר ביום חג הטימקת. חג הטימקת, הינו פסטיבל דתי, ססגוני וגדול, אשר נחגג ע"י הנוצרים האורתודוקסים באתיופיה. כחלק מהחגיגות יש תהלוכה ססגונית, מלווה בריקודים ושירים אשר מובילים כהני הדת. את החג הזה נחווה בעיר גונדר, אשר ידועה בכנסיות הייחודיות שבה, ונמצאת למרגלות הסימיאן.

בין המקומות בהם נבקר:

בהר דר
מפלי הנילוס הכחול (טיס אבאי)
גונדר
הרי הסימיאן
חגיגות הטימקט
אדיס אבבה
ימים
שעות
דקות
שניות

פירוט המסלול

יום 1 – 14.1 – יום ראשון – ישראל – אדיס – בהר דר

ברוכים הבאים לאתיופיה!

בבוקר, נעלה על טיסה מישראל לאתיופיה : המראה – 9:00 נחיתה באדיס 14:35.

מיד אחרי הנחיתה באדיס נעלה על טיסה לבהר דר (המראה מאדיס ב-17:20 נחיתה בבהרדר ב-18:30. לאחר ההגעה נעשה את דרכנו לעבר מלון jacaranda שם נפגש לארוחת ערב ונעביר את הלילה.

לינה – בהר דר /jacaranda

יום 2 – 15.1 – יום שני – מפלי הנילוס הכחול – גונדר

לאחר ארוחת בוקר מוקדמת במלון נסע כשעה לעבר מפלי הנילוס הכחול. מפלי הנילוס הכחול הינם המפלים הגדולים והמרשימים ביותר באתיופיה שמגיעים בעונה הגשומה (יולי – ספטמבר) לרוחב של מעל 400 מטר

לאחר הגעה לעיירה ממנה מתחיל המסלול למפלים נצא לריצת שטח לאזור המפלים

לאחר הביקור במפלים, נעשה את דרכנו חזרה לבהרדר שם נאכל ארוחת צהריים ומשם נמשיך בנסיעה לעבר גונדר, שם נעביר את הלילה השני

לינה – גונדר/ Goha

יום 3 – 16.1 – יום שלישי – וולקה – קוסויה – הרי הסימיאן

לאחר ארוחת בוקר נסע נסיעה קצרה של כ-20 דק לעבר וולקה.

באזור גונדר עבר יהודי עשיר ובאזור חיו בעבר יהודים רבים. אחד הכפרים המרכזים הינו הכפר וולקה. בהגיענו לכפר נערוך סיור קצר במקום, נבקר את בית הקברות ובית הכנסת העתיק וכן נוכל לרכוש מעבודות היד הייחודיות אשר מייצרים במקום.

לאחר הסיור הקצר בכפר נצא לריצת "הסתגלות". הריצה תתחיל בוולקה שנמצאת בגובה של *** ותסתיים בקוסויה (Kosoye) שם נטעם מהנופים המרהיבים שמצפים לנו ממש בימים הקרובים.

אורך הריצה –

זמן ריצה מתוכנן –

לאחר ההגעה לקוסויה נחבור לרכב שייקח אותנו למלון שלנו שנמצא ברכס ההרים שם נעביר את הלילה

לינה – Simien Lodge (במלון זה נשהה 3 לילות)

יום 4 – 17.1 – יום רביעי – לודג' (3260) – סאנקבר (3250)

היום אנחנו נתחיל את הריצה שלנו בהרים כאשר נצא מהלודג' שלנו לעבר מחנה בשם סאנקבר

מסלול זה יהיה מסלול ריצה לאורך הקצה הצפוני של המתלול עם נקודות תצפית מרהיבות על מרגלות הגבעות והמישורים של רכס ההרים הגבוה ביותר באתיופיה. בדרך, ישנו סיכוי גבוה שנפגוש את הבבון הזנוב הידוע בכנויו הגי'לדה, בבון אנדמי בעל רעמה מרשימה ביותר. הריצה תכלול עליות וירידות לאורך המסלול כמו גם מפגש עם האוכלוסיה המקומית שגרה בהרים.

משך הריצה – 15 ק"מ

לאחר הריצה רכב ימתין לנו ויחזיר אותנו למלון שם נעביר את הלילה

 לינה – Simien Lodge

יום 5 – 18.1 – יום חמישי – סנקבר (3250) – צ'נק (3926)

לאחר ארוחת בוקר במלון רכב ייקח אותנו לנקודה בה סיימנו את המסלול אמש.

את המסלול נתחיל על המתלול הצפוני ונרוץ מזרחה משם נרד מעט לעמק. לאחר מכן נטפס למעלה ונמשיך על רכס צר עד למצוק בו נשקף נוף מרהיב של התהום לכיוון מרגלות הסימיאן. כאן גם נגיע אל אחת הנקודות היפות ביותר ברכס – מפלי ג'ינבר שגובהו 500 מטר והינו המפל הגבוה ביותר באתיופיה. לאחר הביקור במפל נמשיך בריצה לאזור של שדות שעורה של תושבי הכפר גיץ' (Gich). בגיץ' נחווה טקס קפה מסורתי באחד הצריפים ונלמד עוד על החיים של המקומיים בהרים. סמוך לכפר נמצא מחנה גיץ' שהוא אזור טוב לראות בו את העוף הדורס האינדמי – הלמרגייר וכן בעלי כנף נוספים.

ממחנה ג'יץ' נמשיך בריצה בשדות אינסופיים של לובליה ענקית דרכם נגיע אל הצוקים המרהיבים של Imet-Gogo (3926 m).. כאן נבלה קצת זמן כדי לספוג את הנופים המדהימים של המקום. לאחר מכן נתחיל בירידה אל עמק נהר ג'ינבר. השביל עוקב אחר שולי המתלול, האנכי לגמרי כאן לאורך כמה מאות מטרים. לאחר מכן נחל בטיפוס לפסגה של 4070 מ' שם נאכל ארוחת צהריים. לאחר ארוחת הצהריים נרד לצ'נק בריצה קלה בשביל תלול. ממחנה צ'נק יש נופים מרהיבים לכל הכיוונים. שם נוכל לשבת ולצפות בנופים המהרהיבים של המדרון ונצפה ב- Walia Ibex  אף הוא מין אנדמי של אייל המזכיר את היעלים באזור עין גדי ונמצא באזור מחנה זה

במחנה צ'נק ימתין לנו רכב שייקח אותנו חזרה למלון.

 

 

אורך המסלול- 21 ק"מ

לינה – Simien Lodge

יום 6 – 19.1 – יום שישי – לודג' (3260) – דברק (2800)

היום אנחנו רצים 24 ק"מ מהלודג' לעיירה דבארק (3260 מ'-2800 מ'). הריצה תהיה כ- 6 ק"מ של שביל עפר והשאר על כביש אספלט (אפשר להביא גם נעלי כביש), אמנם זו ריצת כביש אך הנופים שווים כל צעד,. לאחר ארוחת צהריים בדברק נעשה את דרכנו לעבר גונדר לקבל את החג.

לינה – גונדר/ Goha

טיפים למסלולים בצפון אתיופתיה

יום 7 – 20.1 – יום שבת – חגיגות הטימקט בגונדר

אם חשבנו שהנופים של אתיופיה מטריפים, תחכו שתפגשו את התרבות והמסורת העשירה והעתיקה. היום, נזכה לקחת חלק באחת החגיגות המרשימות והייחודיות ביותר – הטימקט.

 

הטימקט, חג המקפל בתוכו שני אירועים. האחד: חג האפיפניה (התגלותה של רוח הקודש במהלך הטבלתו של ישוע על-ידי יוחנן המטביל בנהר הירדן) והשני – חג הגעת לוחות הברית מירושלים לאקסום. בקודש-הקודשים של כל כנסייה מונח העתק של לוחות הברית, המכונה תאבות (תיבה). במהלך חג הטימקט נישאים לוחות הברית מהכנסייה אל מקור מים סמוך, ובו, לאחר ברכתו של הכומר הממיר אותם מיסטית למי הירדן, נערכת טבילה המונית. איש הדת, הנושא על ראשו את התאבות, הוא ליבת התהלוכה. לצדו צועדים אנשי דת שונים, נערי כנסייה הנושאים סמלים קדושים, צלבים מסוגננים ושמשיות רקומות. ההמון המלווה מכה בתופים, רוקד ושר, והשמחה גדולה.

 

לשמחתנו נזכה להיות באחד מהמוקדים הכי מרכזיים של החג, בריכת פסילידס בעיר גונדר.
בשיאו של הטקס יורד אחד מאנשי הדת הבכירים במדרגות היורדות אל הבריכה. הוא מניף צלב מוזהב גדול ומנמיכו אט-אט ברוב טקס, עד שהצלב נושק למים. בכך הופכים הבריכה למים מקודשים. עם הפיכתם המיסטית של מי הבריכה לקדושים מאות גברים ונערים קופצים לבריכה ברגע רב רושם

לאחר ההשתתפות בטקס נעשה את דרכנו לעבר שדה התעופה על מנת לעלות על טיסה לאדיס אבבה (המראה 19:00 נחיתה ב-20:25) לאחר הנחיתה נעשה את דרכנו למלון שם נתמקם מהר על מנת שנוכל לצאת לחגוג את הלילה האחרון שלנו באתיופיה במועדון מסורתי עם מוזיקה חיה ומופע ריקודים

לינה – Intercontinental

יום 8 – 21.1 – יום ראשון – אדיס אבבה – ישראל

היום, נזכה לטעום קצת מאדיס אבבה בירת אתיופיה. לאחר ארוחת בוקר נצא לבקר מאחד השווקים שיש לאדיס להציע חגיגת קניות צבעונית לפני שחוזרים הביתה.

לאחר ארוחת צהרים נעשה את דרכנו לשדה התעופה על מנת לעלות על טיסה חזרה הביתה

המראה 16:35 נחיתה בישראל 20:10

מחירים

אדם בחדר זוגי

$3900
$ רק -2700 מחיר השקה! עד ה31.10.23 בלבד! לאחר מכן המחיר יעלה ל-2900$ על בסיס מקום פנוי
  • טיסות בינלאומיות
  • 2 טיסות פנים
  • 2 מדריכים ישראלים מהמעלה הראשונה
  • צוות מקומי
  • כניסה לכל האתרים
  • רכב (מיניבוס) ממוזג לאורך המסלול
  • כל הארוחות
  • מים לאורך הטיול
  • הטיול מותנה בהרשמה של 15 אנשים

המחיר לא כולל

אני בעניין, איך זה עובד?

נעשה את זה לפי שלבים באופן פשוט

1 – עברתם על הטיול, הכל נראה לכם אחלה, הרמתם טלפון לברר שהכל כמו שכתוב ואתם רוצים להצטרף לקבוצה ולקחת חלק בטיול שישנה לכם את החיים. או לפחות יהיה ממש כיף ולא תפסיקו לדבר על זה עד החופשה הבאה

2 – משריינים מקום על ידי הסדרת התשלום. שימו לב, מספר המקומות בטיול הזה מאד מצומצם אז לא כדאי לחכות. לפירוט אודות תשלום וביטול ראו  סעיף תנאי "תשלום וביטול"

3 – ברגע שישנם מינימום נרשמים, הטיול מאושר וממשיכים לשלב הבא

4 – חיסונים! על מנת לטוס לאתיופיה יש צורך להתחסן על פי הנחיות משרד הבריאות. לצורך כך  מזמינים תור לחיסון  במרפאת מטיילים

5 – עושים ביטוח בריאות 

6 – מגיעים למפגש הכנה לטיול, שהוא למעשה תחילת המסע.  בנוסף, במפגש ההכנה נדבר על ביטוחים ציוד, נכיר אחד את השני ונקבל מתנות ואוכל אתיופי טעים 

7 – אורזים (רשימת ציוד תינתן במפגש ההכנה)

8 – מגיעים לשדה התעופה ב-14.1 בשעה שתקבע

שאלות ותשובות

לצערנו לפני מספר חודשים החלה התקוממות מקומית בצפון אתיופיה סביב נושא פוליטי. הדברים נסגרו בין הצדדים ונחתם הסכם שלום בינהם והשקט חזר לקדמותו. 

בדיוק בשביל זה נקיים מפגש הכנה שם נעבור על הכל ונחלק רשימת ציוד. תאריך ומיקום מדויקים ימסרו בהמשך

שאלה מעולה.

חיסונים – אז ראשית יש את החיסוני מטיילים, אותם כל אחד חייב לעשות ומקבלים לרוב החזר משמעותי מקופות החולים. 

ביטוח בריאות (חובה!) – כל אחד יעשה את הביטוח שהוא מעוניין בו בחברה שהוא מעוניין לעשות את הביטוח בהתאם למצבו הבריאותו ולתנאים בהם מעוניין. כמובן שאנחנו נשמח לעזור ולייעץ למי שצריך עזרה. .

ויזה – כל אחד עושה, עלות הויזה היא 50$. את הויזה עושים דרך האינטרנט באתר – https://www.evisa.gov.et/visa-types/tourist-visa/online-tourist-visa

כמובן שאני אעזור עם זה לכל מי שיצטרך

לאורך הטיול המלונות יהיו ברמה טובה. בהרי הסימיאן נלון בלודג' היוקרתי היחיד שנמצא בשמורה. 

על מנת לשריין מקום בטיול יש לשלם מקדמה על סך 1000 ש"ח. 

ניתן לשלם בהעברה בנקאית, ביט ואשראי עד 3 תשלומים

שימו לב, רק לאחר ביצוע התשלום (או חלק ממנו) מקומכם בטיול מובטח 

לתנאי התשלום, הביטול ותנאים כלליים 

במקרה של ביטול יחולו התנאים הבאים:

עד חודש ממועד הטיול יוחזרו 50% מעלות הטיול

בין 14 ל-7 ימים ממועד הטיול יוחזרו 30% ממחיר הטיול

החל מ-7 ימים ממועד הטיול לא יהיה החזר כספי 

לתנאי התשלום הביטול ותנאים כלליים

צוות הטיול

יובי תשומה כץ- ילידת אתיופיה , הלכה עם משפחתה את הדרך לסודן ובסוף 84 הגיע לישראל. אם ל4 ,פעילה קהילתית , אוהבת ללמוד תרבויות חדשות, לקרוא ולטייל

יובי תשומה כץ- ילידת אתיופיה , הלכה עם משפחתה את הדרך לסודן ובסוף 84 הגיע לישראל. אם ל4 ,פעילה קהילתית , אוהבת ללמוד תרבויות חדשות, לקרוא ולטייל

הצוות שלנו בארץ

אברהם רבינוביץ' – בן 34 נשוי ללירון ואבא ל-3

מחבר 'המדריך למטייל באתיופיה' ומייסד Avrish אתיופיה בדרך שלך. פעיל למען העלאת שארית יהודי אתיופיה וממייסדי 'המאבק להעלאת יהודי אתיופיה'. 

צרו קשר עם אבריש

סגירת תפריט
×
×

עגלת קניות

התאהבתם באתיופיה?

יש לי גם טיולים מאורגנים וגם אפשרות לבניית טיול אישי רק בשבילכם: